Loading...

Vytápění a dřevostavba

Náklady na vytápění rodinných domků a ostatních staveb z moderních konstrukcí na bázi dřeva s dostatečnou tloušťkou tepelné izolace jsou podle zkušeností uživatelů až o několik tisíc korun měsíčně nižší než u domků z klasických silikátových materiálů. Někteří mladší stavebníci tomuto faktu ještě vždy nevěnují velkou pozornost, i když to všeobecně začíná být v centru zájmu a na ekonomické vytápění se kladou stále vyšší nároky.

Úspory nákladů na provoz staveb na bázi dřeva přijdou velmi vhod novopečenému majiteli rodinného domu. Co ušetřil na stavbě domu díky vyspělé technologii, to může použít na lepší vybavení interiéru nebo má možnost rychleji splácet hypotéku.

Dá se říci, že každý z nás v podstatě zaplatí za 30 let jeden rodinný dům. Buď formou nájemného majiteli bytu, nebo formou hypotéky sám sobě. Je zbytečné, aby po zaplacení hypotéky platil za drahou energii promrhanou na topení v levné stavbě.

Nižší tepelně akumulační schopnosti lehkých dřevěných konstrukcí lze při použití pružného otopného systému využít ve prospěch těchto staveb. Okamžité tepelné ztráty jsou velmi nízké a nízká je i potřeba energie pro temperování stavby.

V dřevostavbách se velmi výrazně zkracuje doba na dosažení tepelné pohody bydlení. Zatopeno je takříkajíc hned, pustíme topení a nemusíme dlouho čekat, až se zahřejeme. Pro úsporu energie na vytápění lze využít skleníkového efektu při slunných zimních dnech. To je velmi příjemné - i když je venku za oknem hluboko pod nulou (ale alespoň trochu svítí slunce), máme doma příjemnou slunnou pohodu, i když skoro netopíme.

V neposlední řadě se tak vytvářejí podmínky pro využití netradičních zdrojů energie, zejména pak využitím odváděného tepla při nutné výměně vnitřního vzduchu využitím rekuperace. U staveb s malou okamžitou potřebou na vytápění se pozitivně projeví i zapojení solárních kolektorů pro ohřev teplé užitkové vody.

Dřevostavby Harabiš, s.r.o.
Lubina 520, 742 21 Kopřivnice

Tel: +420 608 750 703

Vyrábíme dřevostavby a zahradní domky,
které mají charakter. Své kouzlo mají i naše
srubové domy. Zahradní domky jsou levné,
rychle se staví a zároveň jsou ekologické. Proto
doporučujeme naše dřevostavby.

Zajímavosti Partneři Články | Zdravotní matrace Zateplení Svet-drevostavby.cz Tepelná čerpadla Čerpadla Rekonstrukce bytového jádra Zateplení fasád Krby a kamna Šimeček Zemní práce Značkovací sprej Magazín o bydlení a zahradě Krby Dvořák Nové bydlení Bydlení Papírové krabice Lepidlo na dlažbu Hotel Beskyd Ubytování Trojanovice Dřevostavby Stínící žaluzie Ostrava. Hitachi Montované dřevostavby Obývací pokoje dřevěná okna zahradní krby Forward Plynové kotle Výrobce dřevěných podlah Lepiace pásky

Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu včetně obrazové/video galerie, textů a informací je chráněn podle autorského zákona, zákona o ochranných známkách a podle příslušných ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Texty, fotografická a jiná díla zde se nacházející jsou chráněny každé zvlášť i v celku včetně jejich uspořádání a bez prokazatelného souhlasu provozovatele stránek firmy Dřevostavby Harabiš,s.r.o. je výslovně zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem. Internetová prezentace firmy Dřevostavby Harabiš,s.r.o. obsahuje skryté ochranné prvky, které budou využity pro občanskoprávní i trestní řízení proti neoprávněným osobám.