Loading...

Venkovní nátěry dřeva

Doporučený nátěrový systém:
BONDEX WOOD PRESERVER a BONDEX WOOD STAIN

 • Doporučujeme! Jako první nátěr použít ochranné a preventivní napouštědlo proti plísním a hmyzu. WOOD PRESERVER je čiré systémové napouštědlo na vodní bázi. Natírá se na nenatřený přebroušený povrch, případně na povrch zbavený původních nátěrů. Vlhkost podkladu by neměla přesáhnout 20% a teplota při aplikaci by neměla být nižší než 5 °C. Čím sušší podklad a vyšší teplota, tím větší savost podkladu, která má samozřejmě přímý vliv na životnost celého nátěrového systému.
 • Před natíráním je nutno očistit povrch přebroušením, smirkem o zrnitosti P80 až P120 nebo okartáčovat drátěným kartáčem.
 • WOOD PRESERVER se neředí, natírá se v takové konzistenci jak je vyroben, před natíráním je nutno nátěrovou hmotu důkladně promíchat. Vydatnost z 1L cca 5-10 m2 na jednu vrstvu.Výsledná vydatnost závisí na druhu a celkové savosti dřeviny.
 • Důležité! Musí se natírat, nejde stříkat ani válečkovat. Doporučený štětec s přírodní štětinou.
 • Nedoporučujeme! Napouštědlo přebrušovat.
 • Přes toto napouštědlo je nutno natřít v intervalu 24 hod. až 14 dní tenkou vrstvou lazuru WOOD STAIN, které jsou v požadovaném odstínu.
 • Vrchní lazury je třeba promíchávat i v průběhu aplikace, z důvodu sedimentování pigmentu, které má vliv na změnu odstínu. Vrchní lazury se natírají ve dvou vrstvách se stejnými pauzami mezi jednotlivými vrstvami, jako mezi napouštědlem a 1 vrstvou lazury. Při aplikaci první vrstvy lazury WOOD STAIN doporučujeme ředění lazury ředidlem S 6006 (max. 10-20%). Při aplikaci druhé finální vrstvy lazuru neředíme.Vydatnost z 1L cca 12-16 m2 na jednu vrstvu.
 • Vzhledem k tomu, že se jedná tenko vrstvé lazury, které je nutné vpravit co nejhlouběji do natíraného povrchu a nesmí vytvořit silný film nátěru na povrchu, je třeba materiály pečlivě roztírat.
 • Doporučujeme! V případě nátěrů palubek pro opláštění budov nebo podhledů, je vhodné použít napouštědlo WOOD PRESERVER obou stranně. Z důvodů rovnoměrnosti sání vlhkosti a tím snížení kroucení natíraného kusu.
 • Doporučujeme! Obnovovací nátěr 1 vrstvou po 3 až 5ti letech, podle stavu natřené plochy.
 • Čistění nástrojů:
  • pro WOOD PRESERVER – voda
  • pro WOOD STAIN – ředidlo S 6006

Dřevostavby Harabiš, s.r.o.
Lubina 520, 742 21 Kopřivnice

Tel: +420 608 750 703

Vyrábíme dřevostavby a zahradní domky,
které mají charakter. Své kouzlo mají i naše
srubové domy. Zahradní domky jsou levné,
rychle se staví a zároveň jsou ekologické. Proto
doporučujeme naše dřevostavby.

Zajímavosti Partneři Články | Zdravotní matrace Zateplení Svet-drevostavby.cz Tepelná čerpadla Čerpadla Rekonstrukce bytového jádra Zateplení fasád Krby a kamna Šimeček Zemní práce Značkovací sprej Magazín o bydlení a zahradě Krby Dvořák Nové bydlení Bydlení Papírové krabice Lepidlo na dlažbu Hotel Beskyd Ubytování Trojanovice Dřevostavby Stínící žaluzie Ostrava. Hitachi Montované dřevostavby Obývací pokoje dřevěná okna zahradní krby Forward Plynové kotle Výrobce dřevěných podlah Lepiace pásky

Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu včetně obrazové/video galerie, textů a informací je chráněn podle autorského zákona, zákona o ochranných známkách a podle příslušných ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Texty, fotografická a jiná díla zde se nacházející jsou chráněny každé zvlášť i v celku včetně jejich uspořádání a bez prokazatelného souhlasu provozovatele stránek firmy Dřevostavby Harabiš,s.r.o. je výslovně zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem. Internetová prezentace firmy Dřevostavby Harabiš,s.r.o. obsahuje skryté ochranné prvky, které budou využity pro občanskoprávní i trestní řízení proti neoprávněným osobám.