Loading...

Sedmero výhod dřevostaveb

Nižší náklady na vytápění stavby - výborné tepelně izolační vlastnosti

Hlavní předností staveb na bázi dřeva je sendvičová konstrukce vnějšího pláště objektu. Plášť vykazuje vysoký tepelný odpor, což se projevuje v nízké tepelné ztrátě stavby. Tento typ budov spadá do kategorie staveb s nízkými energetickými náklady na tepelně technický provoz.

Rychlá výstavba

Převládající suchá technologie výstavby umožňuje zkrácení doby výstavby vůči klasickým zděným stavebním systémům z několika měsíců na pouhých pár týdnů. Stavba na bázi dřeva se dá prakticky zhotovovat i v zimním období, tudíž nejsou zde zdlouhavé technologické přestávky.

Tradiční bydlení a příjemné vnitřní klima

Stavby na bázi dřeva patří mezi historicky osvědčené kvalitní bydlení. Dobře provedená stavba na bázi dřeva má dobrou životnost. Příkladem jsou zkušenosti ze severských zemí, USA, Kanady, Japonska, ale především Velké Británie, Německa a Rakouska. Zvláště v současnosti se jedná o moderní trend výstavby využívaný především mladými začínajícími rodinami. Už zmiňovaná rychlost výstavby tak umožňuje snadnější naplnění myšlenky tepla rodinného krbu. Z hlediska vnitřního klima jsou stavby na bázi dřeva velmi vhodné pro alergiky.

Architektonická a konstrukční variabilita

Vlastnosti dřeva umožňují jednoduché spoje, tvarovou a konstrukční různorodost. Tyto podmínky umožňují snadné docílení architektonického záměru.

Více vnitřního prostoru

Vzhledem k menší tloušťce obvodových a příčkových stěn mají stavby na bázi dřeva více podlahové plochy než stavby o stejném vnějším rozměru stavěné klasickým způsobem.

Materiálové hledisko

V současné době se na trhu nalézá obrovská škála doplňujících materiálů a ochranných prvků umožňující maximálně snížit riziko hnilobných faktorů a zvýšit požární odolnost staveb. Dobře provedené stavby na bázi dřeva tak splňují vysoké požadavky na kvalitní a příjemné bydlení.

Ekologické hledisko

Využívají se především materiály na bázi dřeva. Dřevo je snadno dostupný a obnovitelný materiál a průmyslové zpracování dřeva patří do kategorie méně ekologicky náročné.

Dřevostavby Harabiš, s.r.o.
Lubina 520, 742 21 Kopřivnice

Tel: +420 608 750 703

Vyrábíme dřevostavby a zahradní domky,
které mají charakter. Své kouzlo mají i naše
srubové domy. Zahradní domky jsou levné,
rychle se staví a zároveň jsou ekologické. Proto
doporučujeme naše dřevostavby.

Zajímavosti Partneři Články | Zdravotní matrace Zateplení Svet-drevostavby.cz Tepelná čerpadla Čerpadla Rekonstrukce bytového jádra Zateplení fasád Krby a kamna Šimeček Zemní práce Značkovací sprej Magazín o bydlení a zahradě Krby Dvořák Nové bydlení Bydlení Papírové krabice Lepidlo na dlažbu Hotel Beskyd Ubytování Trojanovice Dřevostavby Stínící žaluzie Ostrava. Hitachi Montované dřevostavby Obývací pokoje dřevěná okna zahradní krby Forward Plynové kotle Výrobce dřevěných podlah Lepiace pásky

Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu včetně obrazové/video galerie, textů a informací je chráněn podle autorského zákona, zákona o ochranných známkách a podle příslušných ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Texty, fotografická a jiná díla zde se nacházející jsou chráněny každé zvlášť i v celku včetně jejich uspořádání a bez prokazatelného souhlasu provozovatele stránek firmy Dřevostavby Harabiš,s.r.o. je výslovně zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem. Internetová prezentace firmy Dřevostavby Harabiš,s.r.o. obsahuje skryté ochranné prvky, které budou využity pro občanskoprávní i trestní řízení proti neoprávněným osobám.