Loading...

Přednosti dřevostaveb

Dřevo se těší velké oblibě pro řadu svých předností, jimiž jsou zejména malá objemová hmotnost, vysoká pevnost v tahu a tlaku, snadná opracovatelnost a flexibilita s využitím v různých podobách.

Výhodou je i šetrnost k životnímu prostředí. Dá se snadno biologicky likvidovat, je obnovitelné jako surovina a přitom je při jeho zpracování třeba jen malé množství energie. Návrat k tradičnímu a prověřenému dřevu ve všech formách, v nichž se s ním lze setkat během výstavby i v hotovém díle, je v poslední době zřetelný. Dřevo se používá ve své přirozené podobě a v surovém stavu, opracované i neopracované. Nejčastěji využívanými druhy jsou dřevo smrkové a jedlové, z tvrdých dřev především dubové a bukové.

Kromě rychlé realizace přispívá ke zvyšující oblibě dřevostaveb i jejich členitý a prostorový interiér a především zvukové a tepelně-izolační vlastnosti dřeva. A protože v dobře připraveném domě nejsou prakticky žádná stavebně-technická omezení – není zde problém krb v interiéru ani hlasitá hudební produkce-, začínají konečně dřevostavby vyhrávat i na našem trhu.

Co je důležité

Důležitá je nižší hmotnost jak konstrukcí, tak celých staveb na bázi dřeva ve srovnání se zděnými. Tím se výrazně snižují náklady na přepravu materiálu, ale také na zemní práce - při výstavbě není třeba používat těžké a drahé montážní mechanizmy. Pro ilustraci: při výstavbě domu z velkoplošných kompletizovaných dílců potřebujeme autojeřáb v podstatě pouze na několik hodin. O co větší finanční částku ušetříme tady, o to více můžeme pak investovat do kvality vlastní obytné nebo provozní části objektu.

Výstavba formou suché technologie také umožňuje racionální využití pracovní síly po celý rok. Podstatně se zkracuje nejen doba výstavby, ale i doba, za kterou jsou vložené finanční prostředky investorů nebo finančních ústavů kryty plnohodnotným, obchodovatelným stavebním dílem. Jednoduše řečeno – stavíte-li za pomoci hypotéky, máte rychle postaveno; tudíž rychle vyčerpáte přidělené finance, a tedy ušetříte na úrocích.

Při suché technologii výstavby se radikálně snižuje stavební odpad. Vlastní odpad z použitých materiálů je snadno likvidovatelný, přičemž náklady na jeho likvidaci jsou podstatně nižší - a ani samotná jeho likvidace nezatěžuje životní prostředí.

Také likvidace staveb na bázi dřeva je energeticky nenáročná a nezatěžuje životní prostředí.

Využití dešťové vody

Renomovaní výrobci nabízejí ke svým stavbám i třeba celé systémy využití dešťové vody. Že je to důležité, je zřejmé už z toho, že průměrná rodina spotřebuje například jenom na splachování WC až 60.000 litrů pitné vody ročně!

Moderní, správně navržené a realizované konstrukce a stavby na bázi dřeva mají tedy řadu předností. Představují jak nejmenší zatížení životního prostředí, tak i nízkou spotřebu energie při jejich výstavbě, užívání, ale i při jejich likvidaci.

Můžeme konstatovat, že všechny výše uvedené vlastnosti řadí proto dřevo mezi nejperspektivnější materiály celého tisíciletí.

Dřevostavby Harabiš, s.r.o.
Lubina 520, 742 21 Kopřivnice

Tel: +420 608 750 703

Vyrábíme dřevostavby a zahradní domky,
které mají charakter. Své kouzlo mají i naše
srubové domy. Zahradní domky jsou levné,
rychle se staví a zároveň jsou ekologické. Proto
doporučujeme naše dřevostavby.

Zajímavosti Partneři Články | Zdravotní matrace Zateplení Svet-drevostavby.cz Tepelná čerpadla Čerpadla Rekonstrukce bytového jádra Zateplení fasád Krby a kamna Šimeček Zemní práce Značkovací sprej Magazín o bydlení a zahradě Krby Dvořák Nové bydlení Bydlení Papírové krabice Lepidlo na dlažbu Hotel Beskyd Ubytování Trojanovice Dřevostavby Stínící žaluzie Ostrava. Hitachi Montované dřevostavby Obývací pokoje dřevěná okna zahradní krby Forward Plynové kotle Výrobce dřevěných podlah Lepiace pásky

Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu včetně obrazové/video galerie, textů a informací je chráněn podle autorského zákona, zákona o ochranných známkách a podle příslušných ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Texty, fotografická a jiná díla zde se nacházející jsou chráněny každé zvlášť i v celku včetně jejich uspořádání a bez prokazatelného souhlasu provozovatele stránek firmy Dřevostavby Harabiš,s.r.o. je výslovně zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem. Internetová prezentace firmy Dřevostavby Harabiš,s.r.o. obsahuje skryté ochranné prvky, které budou využity pro občanskoprávní i trestní řízení proti neoprávněným osobám.